Oktyabrın 22-30-u arası Bakıda Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi, Azərbaycan Mədəniyyət Fondu tərəfindən Bakı Beynəlxalq Caz Festivalı keçiriləcək.
Axşam.az-ın məlumatına görə, festivalda Braziliya, Gürcüstan, İsveç, İspaniya, Fransa, Avstriya, Türkiyə, İtaliya, Norveç, Niderland, Almaniya, Macarıstan, Litva, Yaponiya və Kolumbiyadan olan məşhur musiqiçilərin iştirakı nəzərdə tutulub.
Beynəlxalq Caz Festivalının proqramını təqdim edirik:
22 oktyabr
19:00 Açılış konserti, Qabriel Qrossi Kvartetinin konserti (Braziliya) Beynəlxalq Muğam Mərkəzi
23:00 Cemseyşn Rotunda Jazz Club
23 oktyabr
13:00 Vüqar Əlinin fərdi sərgisi Rotunda / Landmark
15:00 Qabriel Qrossinin ustad dərsi Rotunda / Landmark
16:00 Caz kino həftəsi, filmin nümayişi Cine Club / Landmark
17:00 İrakli Koiava Duetinin konserti (Gürcüstan) Art Club / İçərişəhər
19:00 “Plunge” qrupunun konserti (İsveç) Beynəlxalq Muğam Mərkəzi
20:00 Antonio Lizana Kvartetinin konserti (İspaniya) Rotunda Jazz Club
22:00 Pierre de Tregomain Kvartetin konserti (Fransa) Rotunda Jazz Club
23:00 Cemseyşn Rotunda Jazz Club
24 oktyabr
13:00 Arkadiy Mitnikin foto sərgisi Rotunda Jazz Club
15:00 Pierre de Tregomainin ustad dərsi Rotunda / Landmark
16:00 Caz kino həftəsi, filmin nümayişi Cine Club
19:00 Debora Karter Kvintetinin konserti (Hollandiya) Beynəlxalq Muğam Mərkəzi
20:00 Eren Coşkuner Kvartetinin konserti (Türkiyə) Rotunda Jazz Club
22:00 Linley Marthe & Friends qrupunun konserti (Fransa) Rotunda Jazz Club
23:00 Cemseyşn Rotunda Jazz Club
25 oktyabr
13:00 Arkadiy Mitnikin foto seminarı Rotunda Jazz Club
15:00 Linley Marthenin ustad dərsi Rotunda
16:00 Caz kino həftəsi, filmin nümayişi Cine Club
17:00 “Uşaq caz günü” müsabiqəsi Rotunda Jazz Club
20:00 Dinovski və Schuberth Duetinin konserti (Makedoniya, Avstriya) Dövlət Filarmoniyası
22:00 Albert Heranın konserti (İtaliya) Rotunda Jazz Club
23:00 Cemseyşn Rotunda Jazz Club
26 oktyabr
15:00 Debora Karterin ustad dərsi Rotunda
16:00 Caz kino həftəsi, filmin nümayişi Cine Club
17:00 “Uşaq caz günü” müsabiqəsi Rotunda Jazz Club
19:00 “Omar”ın konserti (Böyük Britaniya) Heydər Əliyev Sarayı
21:00 Tord Gustavsen Kvartetin konserti (Norveç) Beynəlxalq Muğam Mərkəzi
22:00 Levan Kemularia Triosunun konserti (Gürcüstan) Rotunda Jazz Club
23:00 Cemseyşn Rotunda Jazz Club
27 oktyabr
15:00 Tord Gustavsenin ustad dərsi Rotunda
16:00 Caz kino həftəsi, filmin nümayişi Cine Club
18:00 “I AM JAZZMAN” müsabiqəsi Beynəlxalq Muğam Mərkəzi
19:00 Rain Sultanov və İsfar Sarabskinin konserti Kamera və Orqan Musiqisi zalı
21:00 Sebastiyan Studnitski Triosunun konserti (Almaniya) Rotunda Jazz Club
23:00 Cemseyşn Rotunda Jazz Club
28 oktyabr
15:00 Sebastiyan Studnitskinin ustad dərsi Rotunda
16:00 Caz kino həftəsi, filmin nümayişi Cine Club
18:00 Elbəy Məmmədzadə Triosunun konserti Caspian Grill & Terrace
19:00 Sebastiyan Studnitski & String konserti (Almaniya-Azərbaycan) Dövlət Filarmoniyası
21:00 “Djabe” qrupunun konserti (Macarıstan) Rotunda Jazz Club
23:00 Cemseyşn Rotunda Jazz Club
29 oktyabr
16:00 Caz kino həftəsi, filmin nümayişi Cine Club
18:00 Elçin Şirinov Triosunun konserti Caspian Grill & Terrace
19:00 “Takumi`s Trick with Asian Friends” konserti (Yaponiya) Beynəlxalq Muğam Mərkəzi
20:00 Dainus Pulauskasın konserti (Litva) Rotunda Jazz Club
22:00 Qrzeç Piotrovski & Friends (Polşa-Azərbaycan) Rotunda Jazz Club
23:00 Cemseyşn Rotunda Jazz Club
30 oktyabr
15:00 Qrzeç Piotrovskinin ustad dərsi Rotunda
16:00 Caz kino həftəsi, filmin nümayişi Cine Club
19:00 Rauf Sultanov qrupunun konserti Caspian Grill & Terrace
20:00 Classical night - Musica Ficta qrupunun konserti (Kolumbiya) Beynəlxalq Muğam Mərkəzi
22:00 Denise Fontoura & DJ Thomas konserti (Braziliya) Rotunda